Jste zde

Obrázek v textu

  1. Otevřeme obrázek, a přes něj napíšeme libovolný text
  2. Klepneme pravým tlačítkem na vrstvu s textem a zvolíme „Alfa do výběru
  3. 3.Vrstvu s textem zasuneme pod obrázek
  4. Přepneme se na vrstvu s obrázkem. Přejdeme na menu Vybrat → Invertovat
  5. Stiskneme klávesu Delete
  6. Hotovo :)

Video: zde

Komentáře

Obrázek uživatele Petr

Text se povedl, jen by mě zajímalo, jak tento text vložím do jiného obrázku, aniž bych měl bílé pozadí. Díky za odpověď.
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Obrázok ulož vo formáte PNG. Ak to nepôjde tak klikni na "oko" pri vrstve "Pozadie" (alebo názov tej vrstvy s tým obrázkom), ktoré sa nachádza vo vrstvách.
Obrázek uživatele Náhodný GIMPer

Aha, tak to nejde, už som to skúšal. Keď to bude hotové, tak znova otvor GIMP aj s tym textom. Potom si zvoľ nástroj "Kúzelná palička" (po česky "Kouzelná hulka"). Klikni na obrázok. Automaticky ti označí tvar textu, stlač len <em>ctrl+x<em>. Za textom by malo byť také kockované pozadie, to znamená že obrázok je už vo formáte PNG, ulož ho v <strong>PNG<strong>. Alebo druhý spôsob je tento: stiahni si obrázok vo formáte <strong>PNG<strong> a potom nebudeš musieť orezávať nič, pretože už to bude v tom formáte ale stále nezabúdaj ukladať vo formáte <strong>PNG<strong>.
Obrázek uživatele Aduskwa

Stejně jako Petra by mě zajímalo, jak to vložit do jiného obrázku aniž by bylo bílé pozadí. Když se to totiž snažím kopírovat a vkládám do nového souboru s průhledným pozadím, text se mi změní na černý a ten "vmáčknutý" obrázek v textu chybí... Co s tím?

Přidat komentář